no-img
ایران پروژه | بانک اطلاعاتی دانشجویان ایران

طرح تفصیلی تهران | ایران پروژه | بانک اطلاعاتی دانشجویان ایران


ایران پروژه | بانک اطلاعاتی دانشجویان ایران
آخرین فایل‌ها

صفحه جدا

طرح تفصیلی تهران


حتما تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است که بهترین و بروزترین طرح تفصیلی را از کجا باید تهیه کنم. بگذارید با شما راحت باشیم، جواب سوال شما در اکثر سایت‌های ایرانی به اشتباه پاسخ داده شده است. در ایران پروژه ما به شما تضمین می‌دهیم که به‌روزترین و جدیدترین فایل‌ها را قرار داده‌ایم و شما می‌توانید با خیالی آسوده اقدام به تهیه فایل‌ها در این حوزه کنید. در این صفحه شما می‌توانید فایل دقیق و به‌روز تمامی طرح تفصیلی تهران از جمله ۲۲ منطقه موجود را به تفکیک دانلود کرده و در پروژه‌ها و امور مختلف استفاده کنید.

با تهیه طرح تفصیلی تهران چه ویژگی‌هایی را بدست می‌آورید؟

بالاترین کیفیت

دانلود آسان

پشتیبانی آنلاین

بروزترین فایل‌ها

چرا با وجود طرح‌های تفصیلی رایگان موجود در اینترنت باید از ایران پروژه اقدام به خرید کرد؟

✅ ایران پروژه از آغاز تاسیس خود اصل را بر این قرار داده است که به صورت مستقسم اقدام به تهیه فایل‌های خود کند و این واضح است که با اجرای این اصل موفق به تهیه به‌روزترین فایل‌ها شده است.

✅ شما با یک بار تهیه فایل‌های طرح تفصیلی امکان این را خواهید داشت که به صورت نامحدود و مادام العمر با به روز رسانی فایل ها، فایل‌های به روز را در ایمیل خود دریافت کنید. برای مثال اگر طرح تفصیلی تهران تهیه شده در سال ۹۵ است با به روز رسانی سال ۹۷ شما فایل آن را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد.

✅ هیچ ارزانی‌ای بی علت نیست! دقت کنید که فایل‌های ارزان یا حتی رایگان در این حوزه یا ناقص بوده یا شامل قدیمی‌ترین فایل‌های موجود هستند. پس در انتخاب خود حتی اگر ایران پروژه را انتخاب نکردید دقت کافی را داشته باشید.

✅ فروش یک فایل در ایران پروژه فروشی است که آغاز یک تعهد است بین ما و شمایی که وارد رشته‌های مختلف دانشگاهی و حتی پروژه‌های فیزیکی شده‌اید. با هر خرید شما تخفیفات ویژه‌ای را بدست می‌آورید که می‌توانید اقدام به کامل‌تر کردن آرشیو اطلاعات خود کنید. برای مثال شما با خرید طرح تفصیلی تهران تخفیفات و پیشنهادات ویژه‌ای بدست می‌ٖآورید که می‌توانید به راحتی طرح جامع تهران را هم تهیه کنید.

✅ با خرید از ایران پروژه شما در کلاب مشتریان ما قرار داده می‌شوید که هر ساله در روز‌هایی خاص می‌توانید تمامی فایل‌های رشته خود را با تخفیفاتی ویژه تا ۹۰٪ دریافت کنید.

حالا انتخاب شما کدام است؟

طرح تفصیلی چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از مطالعات اساسی در جهت شناخت شهر و نحوه پراکندگی فعالیت های شهری در بررسی های فیزیکی، مطالعه نحوه استفاده از اراضی شهر و تهیه طرح تفصیلی است. اهمیت طرح تفصیلی آنقدر مهم است که برخی از برنامه ریزان شهری در کشورهای پیشرفته آن را مساوی با برنامه کل شهر در زمان حال و آینده می‌دانند. درواقع، طرح تفصیلی تهران به چگونگی استفاده، توزیع و حفاظت اراضی اطلاق می‌شود که به ساماندهی مکانی، فضایی، فعالیت‌ها وعملکردهای شهری براساس خواست‌ها و نیازهای جامعه شهری پرداخته و هسته اصلی برنامه ریزی شهری است و انواع استفاده از زمین را طبقه بندی و مکان یابی می کند. طرح تفصیلی اغلب به صورت یک موضوع پایدار مورد توجه قرار گرفته و بر اساس ظرفیت و توانایی شهر تعیین می گردد.

به بیان دیگر منظور از طرح تفصیلی تهران مشخص کردن نوع مصرف زمین در تهران، هدایت ساماندهی فضایی تهران، تعیین ساخت ها و چگونگی انطباق آنها با یکدیگر و با سیستم های شهری و مجموعه ای از فعالیت های هدفمند است که محیط مصنوع را سامان می‌بخشد. ساماندهی و خلق فضای مناسب با عملکرد‌های مختلف جهت دسترسی بهینه شهروندان که به خوبی مورد استفاده قرار گیرند هدف مشترک اغلب طرح‌های تفصیلی است. بر مبنای این هدف، طرح تفصیلی تهران به منظور انجام برنامه‌های اجرایی تصویب شده این طرح، صورت می‌پذیرد. طرح‌های تفصیلی در واقع تبلور فضایی برنامه ریزی شده است، وجود این طرح‌ها، صحه گذاشتن  برنامه ،بر لزوم کنترل محدوده ریزی کاربری و تعیین جهات توسعه شهر است و کارکرد آن‌ها ساماندهی فضایی شهرها و انتظام بخشیدن و هماهنگ کردن توسعه اجتماعی و کالبدی شهرها است. تجربه طرح تفصیلی کشور از زمان اجرای طرح‌های شهری به برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی کشور برمی‌گردد که قبل از انقلاب اسلامی به طرح های جامع وتفصیلی شهری موسوم بود.. اما بعد از انقلاب اسلامی تصویب قراردادهای همسان خدمات مهندسین مشاور با عنوان طرح تفصیلی مطرح گردید. 

همانطور که گفته شد یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه شهری، طرح تفصیلی است که با هدف تعیین دقیق چگونگی استفاده از زمین‌های شهر و تعیین موقعیت و مساحت هریک از آنها در سطح محلات شهر، تعیین وضعیت دقیق و تفصیلی شهرهای عبور و مرور، و تعیین دقیق میزان تراکم جمعیت و تراکم ساختمانی در واحدهای شهری به اجرا در می آید. طرح تفصیلی شهر تهران برای اولین بار از سال ۱۳۶۷ از سوی سازمان مسکن آغاز شد. طرح مذکور در سال و شهرسازی استان تهران جهت بازنگری به شرکت‌های مهندسین مشاور واگذار گردید و در سال ۱۳۸۳طرح به تصویب نهایی رسید. در نهایت در سال‌های اخیر با طرح تفصیلی به‌روزی از تهران مواجه هستیم که شما می‌توانید از بستر سایت ایران پروژه اقدام به خرید طرح تفصیلی تهران کنید که برای تمامی پروژه‌ها و مناطق تهران کاربرد لازم را دارد.

سوالات متداول

طرح تفصیلی تهران شامل چیست؟

شامل هر چیزی از جمله نقشه، اطلاعات دقیق، المان‌های طراحی، اطلاعات جمعیتی، فرهنگی، اجتماعی و… که در مناطق وجود دارد در طرح تفصیلی تهران گنجانده شده است.

چگونه با طرح تفصیلی پروژه خود را ارائه دهیم؟

به راحتی می‌توانید با اطلاعاتی که در دست دارید اقدام به ارائه پروژه خود کرده و با کیفیتی بالا خروجی مناسبی را داشته باشید.

طرح تفصیلی چگونه تهیه می‌شود؟

طرح تفصیلی در نهادهای اجرایی کشور یعنی شهرداری‌ها تهیه شده و به وسیله مهندسین مشاور اقدام به اجرای این طرح‌ها می‌شود.

طرح تفصیلی تهران به درد چه رشته های دانشگاهی ای می‌خورد؟

از آنجایی که طرح تفصیلی پوشش دهنده تمامی اطلاعات شهر است رشته‌هایی از جمله شهرسازی، عمران، معماری، نقشه برداری و… به شدت وابسته به دانستن این اطلاعات از شهر هستند.

با داشتن این فایل چه نمره‌ای در پروژه‌های دانشگاهی بدست می‌آورم؟

با توجه به اینکه این فایل‌ها به صورت تخصصی تهیه شده است شامل موارد بسیار کاملی در هر بخش است و می‌توانیم این نوید را به شما بدهیم که می‌توانید به راحتی نمره کامل را از پروژه‌های دانشگاهی خود بگیرید.

فایل طرح تفصیلی چگونه به دست من خواهد رسید؟

تمامی فایل‌ها به صورت اتوماتیک پس از پرداخت به ایمیل و ناحیه کاربری شما ارسال گشته و از یک ثانیه پس از فرآیند پرداخت برای شما قابل دانلود است.

فایل طرح تفصیلی چگونه به دست من خواهد رسید؟

تمامی فایل‌ها به صورت اتوماتیک پس از پرداخت به ایمیل و ناحیه کاربری شما ارسال گشته و از یک ثانیه پس از فرآیند پرداخت برای شما قابل دانلود است.

چرا باید طرح تفصیلی را یک منبع معتبر تهیه کرد؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.